Рамки для вуликів

Рамки для вуликів

Розбірний бджолиний вулик зі знімними рамками став проривом в бджільництві. Після його винаходу це переважно індивідуальне заняття отримало можливість масштабироваться. Завдяки рамці стало розвиватися промислове бджільництво і збільшуватися кількість бджолосімей. Невеликі рамки для вуликів, ціна виробництва яких дуже мала, зробили справжній переворот в бджільництві.

Які бувають рамки для вуликів

Сучасні рамки мають дуже багато різних модифікацій. Однак найпопулярнішими прийнято вважати 2 конструкції: Дадан і Рута. Кожна з них має різний розмір і особливості використання.

Рамка для вуликів Дадан названа на прізвище винахідника конструкції, американського пасічника Дадана. Він першим розрахував оптимальний розмір рамки в 435х300 мм, який найвигідніше використовувати в конструкції вуликів. Зібраний ним бджолиний вулик на основі таких рамок включав 1 корпус на 12 рамок і магазинну надставку під половинну рамку 435х145 мм. У Мёдопроме можна купити рамки для вуликів такої конструкції дуже вигідно, адже ми займаємося їх виробництвом самостійно.

Рамка для вуликів Рута є найбільш поширеною в Україні. Маючи менший розмір, 435х230 мм, вона забезпечує можливість установки до 4 і більше корпус для однієї сімї. Менший розмір і вага корпусу обумовлюють більшу зручність використання подібної конструкції, і її популярність в світі. Використовуватися в якості додаткових можуть як стандартні корпусу під 230 мм рамку, так і магазинні під напіврамку на 145 мм.

Як вибрати рамки для вуликів

Досвідченому пасічника не важко правильно підібрати рамку для вулика. Набагато важче буває зорієнтуватися, яку з конструкцій вибрати, новачкові. Щоб не помилитися і правильно підібрати і купити рамку для вулика їх варто вибирати під уже наявні вулики.

Якщо варіант конструкції вуликів вам невідомий, то краще не визначати його «на око». Правильніше і надійніше буде виміряти висоту одного корпусу. Якщо вона перевищує 300 мм - не сумнівайтеся, вам потрібна рамка Дадан. Якщо менше 300, але більше 230 - купуйте рамку Рута. Магазинні корпусу зазвичай мають дуже компактну висоту в 160-170 мм.

Якщо ви шукаєте, де купити рамки для вуликів в Україні, зверніться в інтернет магазин бджільництва Мёдопром. У нас ви знайдете як заготовки для рамки будь-якої конструкції, так і вже зібрані варіанти. Використовуючи суху сировину перевірених постачальників, ми забезпечуємо постійну високу якість своїх рамок для бджіл.

Рамки для вуликів

62 товаров.

Фильтр по:
Для стільникового меду
Рамки для вуликів